עדכון סטטוס לגבי הועד החדש שימונה במהלך מרץ הקרוב

ועד מקומי | עדכון אחרון: 05/02/2024 16:28

באמצע ספטמבר שנה שעברה נערכו בחירות מקדימות (פריימריס) לוועד המקומי, בבחירות אלה דורגו המועמדים שהתנדבו לכהן בוועד המקומי. עקב המלחמה הוחלט על דחיית  הבחירות לרשויות המקומיות ב 4 חודשים ונקבע תאריך חדש לבחירות - 27.02.2024. במועד הבחירות, לא יתקיימו אצלנו בחירות לוועד המקומי ולמליאת המועצה, שכן הוגשה רק רשימה אחת לוועד ואחת למליאת המועצה ונידרש לבחור את ראש המועצה בלבד. הוועד החדש (שלמעשה נבחר כבר בספטמבר) יכנס לתפקידו לאחר מינויו במהלך חודש מרץ.

 

עקב הקפאת הבחירות, הוועד הנוכחי בראשותו של ראובן המשיך וממשיך בתפקידו ונושא בכל האחריות עד למינוי הוועד החדש. יחד עם זאת , נציגי הוועד החדש, שילבו ידיים עם הועד המכהן ונרתמו למאמץ הבטחוני ביישוב (סידור מקלטים, שמירות, שערים חדשים, ומשימות צח"י שונות: כיתת כוננות, חפ"ק, חפ"ק רפואי ועוד), החלו בחפיפה עם אנשי הועד המכהן ואף החלו להחליף ממלאי תפקידים בועדות השונות.

 

נציגי הוועד שנבחרו בשביעיה הראשונה הם: עופר פק, ארז בוצר, רעות יוקר הראל, יואב זהר, ניר משה, קרין סרוגו-בלניקו (נכנסה במקום אילן בלום שוויתר) ועירן דרסלר.

 

כמי ששימש גזבר בוועד הנוכחי וצבר ניסיון, נבחרתי ע"י שאר עמיתי בוועד החדש לשמש כיו"ר הועד הבא. אני מודה לציבור הרחב על התמיכה שקיבלתי ויחד עם כל חברי הועד החדש אנו מקווים שנעמוד בציפיותיכם. 

 

במהלך תקופת ההתארגנות חלקנו בינינו את האחראויות:

 

רעות תשמש כרפרנטית של נושאי החינוך על כל מגזריו (פורמלי וא פורמלי). נושאי קהילה ומועדון ותיקים ( עזרה לדורית).

קרין תוביל את ועדת תרבות כמו גם תהיה נציגתינו בעמותת ידידי יקנעם.

ארז יוביל את ועדת חזות הכפר כמו גם הדובר של הועד.

עופר - יו"ר ועדת צחי וועדת בטחון.

יואב - יו"ר ועדת תכנון.

ניר - גזבר, ועדת תכנון ויו"ר ועדת בריכה.

 

ועדות נוספות המובלות על ידי מתנדבים: חינוך נוער - אורי פינקל, חינוך א-פורמלי - מיקה רום יוסף,  צופים - דני דינרמן, מניעת הטרדות מיניות - נטע בשן, ספורט - בן אהובי .  

 

נשמח למתנדבים נוספים לוועדות השונות ונפרסם בהמשך את רשימת הועדות המלאה והחברים בהן.

 

כמה מילים על תוכניותינו והאני מאמין שלי:

 

הפרוייקט הראשון שיקודם לביצוע הוא פרוייקט הכבישים שתוכנן ע"י הוועד הנוכחי. השבוע חתמנו על החוזה עם החברה למשק וכלכלה  (משכ"ל) וקבלן הביצוע שלמה חביב. כחלק מההסכם, ניהול הפרוייקט והפיקוח על ביצוע העבודות יעשה ע"י חברה חיצונית: ח.פ.ת חב' לפיתוח תשתיות בע"מ, שיעבדו ישירות מול אמיר שמוביל את הפרוייקט ולצידו ועדת היגוי.

מקווים להתחיל בעבודות באפריל 2024 עם סיום החורף הקשה.

פרוייקט מרכזי נוסף של הוועד הנוכחי הוא התב"ע החדשה לישוב - שהובל עד כה בהצלחה רבה ע"י רוית ושירה, יואב יקח את ההובלה בליווי שירה. המטרה העיקרית של התב"ע החדשה היא אפשרות ציפוף פנימי. כל בעל קרקע יהיה רשאי לבנות בית נוסף או יחידת דיור בכל דונם וגם בעלי הנחלות יורשו לבנות עוד בית בנחלה (מס. 4).  כמובן אין מתנות חינם ויחול היטל השבחה כאשר מישהוא ינצל את הזכות החדשה הזו או ימכור את הקרקע.

 

 

יש לנו מספר אתגרים:

נושא הגנים וכן החינוך האפורמלי מציב אתגרים לא פשוטים ויעשה מאמץ רב ליצוב ושיפור המערכת בהובלת  מנהלת הגנים החדשה - יפעת, ובליווי רעות וועדת חינוך.

נושא הבטחון וצח"י, שכולנו נוכחנו בחשיבותו בתקופה האחרונה, ימשיך לקבל תשומת לב רבה, נבחן את האפשרויות לשיפור הבטחון ותחושת הבטחון של התושבים.

חזות הכפר חשובה לנו מאוד ונמצאת בידיו הנאמנות של ארז שימצא את השילוב בין מושבה נקיה ומטופחת לבין פרוייקט הגב"ק (גינון בר קיימא) שהוטמע ע"י צוות מתנדבים בהובלת ענת וזאביק.

בתרבות קרין בעזרת ועדת תרבות תישמור חיי קהילה ותרבות תוססים.

נשים דגש רב על שיפור השירות לתושבים.

 

נשתף פעולה יחד עם הנהלת אגרא לפיתוח שטחים ציבוריים: מרכז המושבה ואיזור תחנת הדלק הנוכחית שתיסגר ותעבור תוך כ 3-4 שנים לאיזור הצמוד לכביש 66.

נשאף לקיים יחסי שכנות טובה עם קיבוץ הזורע בכל המישורים כולל גישה ליער - בשאיפה ליצור הדדיות.

נגמר עידן אלפסי, נשאף להגיע ליחסי שכנות טובה עם יקנעם עילית, נפעל בין היתר, להעברת הכניסה במנסורה לתחום המושבה (אינשאללה).

 

 תוצאות הבחירות לוועד הראו שהציבור רוצה שינוי ואנו ננסה להיענות לקריאה זו.   

מבורך מאוד שחברה צעירים (רק בני 40-45 שרחוקים מהפנסיה....) הרגישו צורך להצטרף לוועד ולהשפיע על החיים שלנו פה למען ילדינו (ונכדינו).

יחד עם זאת ברצוני להרגיע את מי שחושש, לא יהיו מהפיכות, נשמור על הצביון הכפרי של הישוב, חיי קהילה ותרבות תוססים, וננסה לשפר את הטעון שיפור תוך הנגשת המידע לציבור והקשבה לבעיות שיצוצו.

 

לא נוכל לעשות זאת לבדנו ונשמח לכל עזרה מהציבור שישתלב בוועדות ובפרוייקטים שונים שניזום. למדנו בתקופה הקשה שעברנו, איזו רוח התנדבות ועזרה הדדית קיימת בתוך הישוב ונשתדל להשכיל לנצל רוח זו.

נהיה קשובים להערות שלכם, יחד עם זאת הדיונים וההחלטות יעשו בישיבות הוועד (ולא בקבוצת "חפירות") תוך שיקול דעת והתחשבות בכלל הגורמים, שלא תמיד ידועים למי שלא מכיר את כל התמונה.

 

אנו נקפיד להנגיש לציבור את הנושאים השונים, הבעיות וההחלטות ונשמח לכל הצעה והערה לשיפור.

 

אני מבקש מהציבור קצת רוגע. לא יזיק לנו בתקופה קשה זו. גם אם החלטות מסויימות לא מוצאות חן בעיני מישהו, נא לשמור על תרבות הדיון ובודאי שלא לגדף את עובדי הועד שעושים מלאכתם נאמנה.

 

אני רוצה להודות לכל חברי בוועד הנוכחי: רוית בשן הדס, מאיר טייכנר, אביב הופמן, דורית שילדן, גיל גבעתי  לתרומתם הרבה לישוב ובמיוחד לראובן אריאב יו"ר הוועד על מסירותו ותרומתו העצומה.

 

בברכה עירן דרסלר

 

תמונה3
, טל: 04-9893252, פקס: 04-9894802, דוא"ל: [email protected]
מועצה אזורית מגידו | צרו קשר

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב מיכל שטינמץ