הפוך לדף בית     הוסף למועדפים

שבט שלהבת, הגיע העת לסכם את מחנות הקיץ 2021 !

צופים | עדכון אחרון:  30/07/2021 08:42

לא, זה אף פעם לא קל להרים מחנה קיץ של הצופים, אבל תמיד זה כיף, והיום, הסתיים שבוע אינטנסיבי שכלל מחנה חלוץ לשכבה הבוגרת ולאחר מכן מחנה חניכי צופים שמילאו את יער הסוללים בכ2500 חניכי צופים מהנהגת צפון. למרות ששבט שלהבת הוציא "רק" 50 חניכים, אנחנו לגמרי על המפה של הנהגת צפון ונוכחים ומשמעותיים בעשייה.

 

למה זה אף פעם לא קל להרים מחנה צופים? כי צריך לארגן את הכל. צריך למיין את הציוד במחסני השבט, להחליט מיליון החלטות קטנות כגדולות, לחיות עם הספק הגדול לגבי מצב הרישום של החניכים, צריך התנדבות ההורים העסוקים, ספקות גדולים בגלל עומס החום, ילדים שחוששים מלינה בחוץ, ואפילו סתם – כי כל מפעל צופי מעורר בכולנו התרגשות מיוחדת שמרגישים כשרוצים שמשהו יצליח.

 

ואיך זה שזה תמיד כיף? כי זה תמיד פשוט עובד ומצליח לנוער שלנו!!! במחנה הקיץ הקסם נמצא באוויר בכל פינה אליה מסתכלים, למרות שדווקא השנה בצל הקורונה ואתגרי הלוגיסטיקה הוחלט לא לאתגר את רוח התחרותיות ולא לעודד בנייה מחנאית משמעותית (ולכן המבנים הצופיים היו צנועים מאוד, אם בכלל). ומה היה במחנה הקיץ? במחנה היה נוער מזיע ושמח, רוקד, עוסק בבניה של משהו, עוסק בפירוק של משהו אחר, אוכל מאכלים בכלל לא רעים, מתחרה למי יש את הפטל הכי (לא) טעים, יושבים במעגל קטן ועוברים פעולות או סתם משחקים משחק שקט, חלק סתם יושבים ומדברים, חלק משתעממים, חלק מסונג'רים לסחוב משהו .... אבל בסוף זה פשוט כיף והזמן טס!

 

תודה גדולה לכמה אנשים שבלעדיהם זה לא היה קורה:

  • לבר קטלן, מרכז השבט הצנוע והחכם שלנו שעושה ועשה ימים כלילות לטובת ההנעה המוצלחת של השנה המאתגרת וכמובן הצלחת מחנה הבוגרים ומחנה החניכים.
  • להורים המתנדבים באשר הם – אלו שבישלו, אלו שהסיעו, אלו שפינו, אלו שהיו בלילה ובכלל – כל אלו שמאמינים בחשיבות העצומה של תנועת הנוער שלנו במושבה.
  • לבירמן עצים ופירזול שהעניקו חסות להדפסת חולצות השבט שהחניכים קיבלו במחנה.
  • למאיה ורום שהגיעו לבקר עם גלידות שוות והרבה פירגון ואהבה.
  • לשכבה הבוגרת כולה שהיא אמנם קטנה מספרית, אך הפכה לקבוצה איכותית בצורה יוצאת דופן. כל אחד ואחת הפגין אכפתיות, אחריות ורעות האחד/ת כלפי השני/ה ורק בזכותם המחנות, ובכלל כל הפעילויות של השנה הזו, הצליחו מעל ומעבר למצופה, כי בל נשכח שאנו עדיין בעידן הבלתי אפשרי של הקורונה.

 

אוהבים וגאים,

איילת ניר, גזברית השבט

דני דינרמן, ראש השבט

 

תמונות מצורפות להודעה זו:

הרצאה מאת אראלה ברעם
, טל: 04-9893252, פקס: 04-9894802, דוא"ל: vaad@yokneam.org
מועצה אזורית מגידו | צרו קשר

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב מיכל שטינמץ