פעילויות חגיגות ה 80 ליקנעם - דני אנגל

 | עדכון אחרון: 09/04/2015 16:22

חגיגות השמונים ליקנעם

 

חגי האביב ותחילת הקיץ כמו עונות השנה, כבר כאן. כולם במשמעות לאומית של עם היושב על אדמתו .

פסח, יום הזיכרון לשואה ולגבורה- בסימן 70 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה,  יום הזיכרון לנופלים על תקומת המדינה, חג העצמאות, ל"ג בעומר וחג שבועות. , ושנת השבעים להקמת מועצה אזורית מגידו.
ראשוני המתיישבים עלו בדצמבר 1935 על אדמות  שרכשו מיהושע חנקין. באירופה ובעירק נמכרו כ 250 יחידות השתתפות שכללו: חלקה א' לבית ולמשק בתוך הישוב, חלקה ב' בעמק וחלקה ג' בהרים. המתיישבים הראשונים פעלו באופן פרטי ולא השתייכו לתנועה התיישבותית כל שהיא. דבר זה השפיע על האופי הכפרי הייחודי של יקנעם מאז ועד היום.
 

אנו נמצאים בעיצומה של שנת ה 80 ליסודה של יקנעם. בפעילויות חג והכנות.

הועד המקומי החליט להיעזר בצוות "מראה מקום": מיקי מנדל-מוזס ומיכל שטיינר, שמתמחות בפיתוח תוכן קהילתי שיישאר איתנו גם לדורות הבאים. הצוות קיים  כבר 4 פגישות עם פורום רחב של תושבים והותנע תהליך של מספר מיזמים ואירועים לאורך התקופה עד לאוקטובר 2015- "שמחת תורה" שבו מתוכנן אירוע מרכזי ומסכם תחת הכותרת "80 שנה ליקנעם הכפר החריג".

שנת החג והאירועים הרבים מהווים הזדמנות לצרף את כל התושבים כדי להגביר את תחושת השייכות של כולנו למקום המיוחד שלנו.  הציבור מוזמן ליטול חלק בכל הפעילויות של אירועי ה-80 שיפורטו להלן ולהצטרף למעגל העשייה התרבותית-חברתית-קהילתית . הוועד מיעד לכך תקציב מיוחד.

צוות היגוי- לטובת חגיגות שנת ה- 80 שמתקיימות תוך כדי הפעילות התרבותית השגרתית והרצופה בימי החג והזיכרון, הוקם צוות הכולל את כל חברי ועדת תרבות שאליה צורפו תושבים  נוספים, מתוך כוונה להוביל את ה"פרויקטים" המיוחדים, כולל הפקת האירוע המרכזי והמסכם של שנת ה-80. איל רום מרכז את צוות ההיגוי.  

לוגו- ביום הבחירות לכנסת שנערכו ב 17 במרץ 2015 התקיימה תחרות בין 8 לוגואים שונים שעוצבו על ידי תושבי הכפר. תהליך הבחירה וההצבעה לווה בצילומי סרטון קצר. הצביעו 512 תושבים ונבחר לוגו מס' 4 שעבורו הצביעו 170 תושבים. ריכזו את התהליך אניה אנגל ובילי הראל. הלוגו הנבחר עוצב על ידי נגה תמיר-בועזון.

תערוכת צילומי עבר- במהלך ספירת העומר עד חג שבועות יוצבו במרכז המושבה כ 40-50 צילומים מוגדלים (2 מטר על 1.35 מטר) מהווי הישוב. הצילומים מתארים את האוירה והייחוד של המקום. תוך האיסוף התקיים מפגש מרגש בחוג 60+ והועלה סירטון קצר ליוטיוב. מרכזת- אריאלה גולדמן

דגל על הסילו- לקראת יום העצמאות יתלה דגל ישראל שיווצר באירוע קהילתי. שני הפסים הכחולים לאורך הדגל יוטבעו בצבע כחול בהטבעות ידיים של תושבי הכפר ובמרכז מגן דויד לצד הלוגו הנבחר של שנת ה80  . מרכזת- דידי טל

ליפ דאב- "תנועת שפתיים". צילום והפקת קליפ רב-דורי  בו ינוגן שיר מוביל שכל המצולמים תושבי המושבה שרים בתנועת שפתיים את מילותיו.

שמות משפחה- התאמת שיר "אליפות העולם בכדורגל' (שמות השחקנים), של אריק אינשטיין לשמות משפחה של תושבי המושבה. לפי מנגינת השיר (יוסרט ויצולם).

סיפורי בתים- מיזם חשוב של תחקיר הסטורי על תולדות בתים במושבה. מבוצע כבר מספר חודשים על ידי רחל נחמני ומפורסם באתר המושבה.

צילומי פורטרט- צילומי פורטרט של גלריית תושבים מכל הגילים, מלווים באמירה אישית של כל מצטלם  על רקע לוח המודעות במרכז המושבה. בהמשך יוצגו הצילומים בתערוכה. הצילומים מתבצעים בימי שישי  במהלך השבועות האחרונים על ידי שוקי ליס.

סיפורי משפחות- סיפורן של משפחות עם ייחוד: הורים בנים ונכדים ויותר... כולם בישוב, משפחות של צאצאי המתיישבים הראשונים... סיפורים מיוחדים.... ועוד

שרשור משפחות- מי הביא את מי ליקנעם. מתי הגעתם? למה בחרתם לחיות פה? באיזו תקופה הגעתם? מי מהילדים הקים כאן את משפחתו?

"שיק שוק"- במהלך סוף השבוע הראשון של חודש מאי יתקיים בבית העם שוק אמנים ויוצרים שיציגו מעבודותיהם לקהל. מרכזות ויקי סלע, עדי בלדב ויפעת בן דויד

"עושים סרט"- ניסיון להפעיל מחדש את בית הקולנוע הישן/חדש במושבה להרנת סרטים, ובנוסף גם אולפן לצילומי קליפים משפחתיים וקבוצתיים על פי תסריטים לבחירה, בהנחיית במאי וצלם מקצועיים.

"כתב חידה"- נושא פרסים לאורך תחנות משמעותיות בשמונת העשורים של המושבה שיכלול הדרכות אינטראקטיביות במקומות נבחרים בשטח המושבה.

"יקנעם הכפר החריג"- אירוע מסכם לחגיגות ה-80 שיתקיים בתחילת אוקטובר ויכלול מופע ומייצג של כל התכנים שנוצרו במהלך השנה.

 

הצלחת שנת ה- 80 תלויה ב "גיוס" ושיתוף מירב התושבים בכל הפעילויות - ראש צוות הגיוס - אורית טייכנר, (יו"ר ועדת תרבות). בואו להצטרף ולהשתתף בפעילויות בהן תוכלו ליזום, לתרום ולהתרם,  זאת מניסיונם של המשתתפים הרבים עד כה  בהכנות ובביחד.
 

בברכה ... ו"ניפגש בשביעיות ...."
דני אנגל - יו"ר הועד

 

 

 

תמונה3
, טל: 04-9893252, פקס: 04-9894802, דוא"ל: [email protected]
מועצה אזורית מגידו | צרו קשר

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב מיכל שטינמץ